Kae Nishina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kae Nishina
Të dhënat personale
Emri i plotëKae Nishina
Data e lindjes (1972-12-07) 7 Dhjetor, 1972 (47 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Iga FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
1995–2000Japonia46(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Kae Nishina (仁科 賀恵 Nishina Kae?, lindur më 7 Dhjetor 1972) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 46 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 9 0
1996 10 0
1997 7 1
1998 10 0
1999 6 0
2000 4 1
Gjithsej 46 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]