Kaede Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaede Nakamura
Të dhënat personale
Emri i plotëKaede Nakamura
Data e lindjes (1991-08-03) 3 Gusht, 1991 (28 vjeç)
Vendi i lindjesIwate, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–Albirex Niigata109(1)
Ekipi kombëtar
2017Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kaede Nakamura (中村 楓 Nakamura Kaede?, lindur më 3 Gusht 1991) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)