Kalaja e Ballocit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja e Ballocit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Balloc, Podujevë, Kosovë
Ndërtuar Antike, Antikë e Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-81/86
Nr. i referencës 2932

Kalaja e Ballocit është një monument i trashëgimisë kulturore në Balloc, Podujevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-81/86.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]