Kalaja e Malit dhe Kalaja në majën e Shën Marisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja e Malit Dhe Kalaja në Majen e Shën Marise
Vendndodhja Bixellenje, Elbasan, Elbasan, Shqipëri
Organi drejtues DRKK Durrës
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 10.06.1973
Nr. i referencës EL041

Kalaja e Malit Dhe Kalaja në Majen e Shën Marise është një monument i trashëgimisë kulturore në Bixellenje, rrethi i Elbasanit, në qarkun e Elbasanit, Shqipëri [1]. Ky monument është i llojit "", i miratuar me numër "1886 më 10.06.1973".

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRrethi i Elbasanit (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Marrë më 17 qershor 2017. 

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]