Kalaja e antikitetit të vonë në Kranidell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja e antikitetit të vonë në Kranidell
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Kranidell Dardanë, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1199

Kalaja e antikitetit të vonë në Kranidell është një monument i trashëgimisë kulturore në Kranidell Dardanë, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]