Kalaja në Gotovushë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja në Gotovushë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Gotovushë, Shtërpcë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori,Antikë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3459

Kalaja në Gotovushë është një monument i trashëgimisë kulturore në Gotovushë, Shtërpcë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]