Kalaja parahistorike në Batushë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja parahistorike në Batushë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Batushë, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3618

Kalaja parahistorike në Batushë është një monument i trashëgimisë kulturore në Batushë, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]