Kalibri 25mm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Praktika e objektivit M793 25×137mm me fishekë gjurmues(TP-T) për MK-38 gjatë inspektimit.

Kalibri 25mm është një madhësi specifike e municionit për topin automatik. Municione të tilla përfshijnë standardet e NATO-s 25×137mm dhe 25×184mm, Sovjetikun 25x218mmSR dhe Kinezin 25×183mmB.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]