Jump to content

Kamenica (Ilijash)

Coordinates: 43°58′08″N 18°21′06″E / 43.96889°N 18.35167°E / 43.96889; 18.35167
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kamenicë/a (Bos:Кamenica) është një fshat në komunën e Ilijashit, në Kantonin e Sarajevës, në Bosnje dhe Hercegovinë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Official results from the book: Ethnic composition of Bosnia-Herzegovina population, by municipalities and settlements, 1991. census, Zavod za statistiku Bosne i Hercegovine - Bilten no.234, Sarajevo 1991.

43°58′08″N 18°21′06″E / 43.96889°N 18.35167°E / 43.96889; 18.35167