Kampionati Botëror i Futbollit 2006/Trinidad dhe Tobago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Skuadra përfaqësuese Trinidad dhe Tobago

Kualifikimi i skuadrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personeli drejtues i skuadrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Trainer i përfaqsueses Co-Trainer Trainer i portierit Menexher
Leo Beenhakker ??? ??? ???

Kombëtarja e Trinidad dhe Tobagos[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Pozita Emri Datëlindja Ndeshje Klubi
1 Portier Shaka Hislop 22 shkurt 1969 26 Flag of England.svg West Ham United
2 Mbrojtje Ian Cox 25 mars 1971 16 Flag of England.svg Gillingham
3 Mbrojtje Avery John 18 korrik 1975 58 Flag of the United States.svg New England Revolution
4 Mbrojtje Marvin Andrews 22 dhjetor 1975 98 Flag of Scotland.svg Rangers FC
5 Mbrojtje Brent Sancho 13 mars 1977 42 Flag of England.svg Gillingham
6 Mbrojtje Dennis Lawrence 1 gusht 1974 65 Flag of Wales (1959).svg Wrexham
7 Mesfushorë Christopher Birchall 5 maj 1984 21 Flag of England.svg Port Vale
8 Mbrojtje Cyd Gray 21 nëntor 1976 41 Flag of Trinidad and Tobago.svg San Juan Jabloteh
9 Mesfushorë Aurtis Whitley 1 maj 1977 26 Flag of Trinidad and Tobago.svg San Juan Jabloteh
10 Sulmues Russell Latapy 2 gusht 1968 66 Flag of Scotland.svg Falkirk F.C.
11 Mesfushorë Carlos Edwards 24 tetor 1978 53 Flag of England.svg Luton Town
12 Sulmues Collin Samuel 27 gusht 1981 19 Flag of Scotland.svg Dundee United
13 Sulmues Cornell Glen 21 tetor 1980 37 Flag of the United States.svg Los Angeles Galaxy
14 Sulmues Stern John 30 tetor 1976 97 Flag of England.svg Coventry City
15 Sulmues Kenwyne Jones 5 tetor 1984 30 Flag of England.svg Southampton F.C.
16 Mesfushorë Evans Wise 23 nëntor 1973 17 Flag of Germany.svg Waldhof Mannheim
17 Mbrojtje Atiba Charles 29 shtator 1977 19 Flag of Trinidad and Tobago.svg W Connection
18 Mesfushorë Densill Theobald 27 qershor 1982 40 Flag of Scotland.svg Falkirk F.C.
19 Sulmues Dwight Yorke c 3 nëntor 1971 56 Flag of Australia.svg Sydney FC
20 Sulmues Jason Scotland 18 shkurt 1979 25 Flag of Scotland.svg St Johnstone
21 Portier Kelvin Jack 29 prill 1976 32 Flag of Scotland.svg Dundee FC
22 Portier Clayton Ince 13 korrik 1972 63 Flag of England.svg Coventry City
23 Mesfushorë Anthony Wolfe 23 dhjetor 1983 4 Flag of Trinidad and Tobago.svg San Juan Jabloteh

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]