Kana Kitahara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kana Kitahara
Kana Kitahara FIFA Women's World Cup CMR vs JPN June 12th, 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKana Kitahara
Data e lindjes (1988-12-17) 17 Dhjetor, 1988 (31 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2015Albirex Niigata93(5)
2016–Mynavi Vegalta Sendai45(2)
Ekipi kombëtar
2013–2015Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kana Kitahara (北原 佳奈 Kitahara Kana?, lindur më 17 Dhjetor 1988) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 6 0
2015 2 0
Gjithsej 9 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2013, 2014, 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)