Kana Osafune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kana Osafune
Të dhënat personale
Emri i plotëKana Osafune
Data e lindjes (1986-10-16) 16 Tetor, 1986 (33 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2011TEPCO Mareeze56(1)
2011Nippon TV Beleza11(0)
2012–2014Vegalta Sendai62(7)
2015–Urawa Reds61(5)
Ekipi kombëtar
2010–2015Japonia15(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kana Osafune (長船 加奈 Osafune Kana?, lindur më 16 Tetor 1986) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 3 0
2011 0 0
2012 1 0
2013 4 0
2014 6 2
2015 1 0
Gjithsej 15 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2012, 2013, 2014, 2015 Archived 11 August 2018[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)