Kanako Ito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kanako Ito
Të dhënat personale
Emri i plotëKanako Ito
Data e lindjes (1983-07-20) 20 Korrik, 1983 (36 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2008Nippon TV Beleza113(46)
2010–2012Nippon TV Beleza50(13)
2013–2014AS Elfen Saitama46(30)
2015INAC Kobe Leonessa20(0)
2016Chifure AS Elfen Saitama17(5)
2017Nippon Sport Science University Fields Yokohama18(10)
2018–Chifure AS Elfen Saitama18(3)
Ekipi kombëtar
2001–2012Japonia13(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kanako Ito (伊藤 香菜子 Itō Kanako?, lindur më 20 Korrik 1983) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 6 2
2002 3 0
2003 0 0
2004 0 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 1 1
2008 0 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 3 0
Gjithsej 13 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2012 Japan Football Association(japonisht)