Kaoru Nagadome

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kaoru Nagadome
Të dhënat personale
Emri i plotëKaoru Nagadome
Data e lindjes (1973-05-07) 7 Maj, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Prima Ham FC Kunoichi
Ekipi kombëtar
1997–1999Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Kaoru Nagadome (永留 かおる Nagadome Kaoru?, lindur më 7 Maj 1973) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
1998 0 0
1999 3 0
Gjithsej 4 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]