Karl Piehl

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karl Piehl

Karl Fredrik Theodor Piehl (30 mars 1853 - 9 gusht 1904) ishte egjitpolog suedezë. Ai studioi në Uppsala dhe përfundoi në vitin 1876. Ai u bë mësues i gjuhës egjiptianeUniversitetin e Uppsalës në vitin 1881.