Katrineholm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katrineholm
Qytet
Shtëpia e komunës në Katrineholm
Shtëpia e komunës në Katrineholm
Skeda:Suedia
Popullsia
 • Total21.993

Katrineholm është qytet në provincën Södermanland, Suedi. Qyteti ka pasur 21,993 në vitin 2010. Katrineholm është zona e tretë më e madhe urbane pas Eskilstunës dhe Nyköpingut.

Njerëz të njohur[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]