Katsuyoshi Kuwahara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katsuyoshi Kuwahara
Të dhënat personale
Emri i plotëKatsuyoshi Kuwahara
Data e lindjes (1944-05-30) 30 Maj, 1944 (76 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Nagoya Mutual Bank
Ekipi kombëtar
1965Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Katsuyoshi Kuwahara (lindur më 30 Maj 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1965 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]