Katsuyoshi Shinto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katsuyoshi Shinto
Të dhënat personale
Emri i plotëKatsuyoshi Shinto
Data e lindjes (1960-09-15) 15 Shtator, 1960 (60 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1990Mazda
1990–1992Urawa Reds
1993–1995Bellmare Hiratsuka
Ekipi kombëtar
1987–1990Japonia15(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Katsuyoshi Shinto (lindur më 15 Shtator 1960) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1987 2 0
1988 3 0
1989 8 1
1990 2 0
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]