Katsuyuki Kawachi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Katsuyuki Kawachi
Të dhënat personale
Emri i plotëKatsuyuki Kawachi
Data e lindjes (1955-04-27) 27 Prill, 1955 (66 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1987Mazda
Ekipi kombëtar
1979Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Katsuyuki Kawachi (lindur më 27 Prill 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]