Kazuaki Tasaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuaki Tasaka
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuaki Tasaka
Data e lindjes (1971-08-03) 3 Gusht, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–1998Bellmare Hiratsuka
1999Shimizu S-Pulse
2000–2002Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
1995–1999Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuaki Tasaka (lindur më 3 Gusht 1971) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 4 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 3 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]