Kazuhiko Yamamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kazuhiko Jamamoto (jap. rom. K. Yamamoto; l. 1951) është një profesor mjekësie japonez, zyrtari kryesor i kërkimit tek "Instituti i Etikës dhe Filozofisë Megumi" në Kogashi, Japoni. Është i njohur kryesisht për studimet mbi etikën e të drejtës dokesore shqiptare dhe krahasimet e Kanunit me Bushidon japonez.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Raymond Hutchings (1999). Japan's Economic Involvement in Eastern Europe and Eurasia. Springer. f. 73. ISBN 9781349143160. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Cullhaj, Florian (2016). Democratization from Within: Political Culture and the Consolidation of Democracy in Post-Communist Albania. Edizioni Nuova Cultura. ff. 221–223. ISBN 978-88-6812-825-8. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)