Kazuhisa Kono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuhisa Kono
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuhisa Kono
Data e lindjes (1950-12-30) 30 Dhjetor, 1950 (70 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1969–1980Hitachi
Ekipi kombëtar
1974Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuhisa Kono (lindur më 30 Dhjetor 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]