Kazuki Ganaha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuki Ganaha
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuki Ganaha
Data e lindjes (1980-09-26) 26 Shtator, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesOkinawa, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKamatamare Sanuki
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2008Kawasaki Frontale
2009–2010Vissel Kobe
2011–2013FC Ryukyu
2014–Kamatamare Sanuki
Ekipi kombëtar
2006Japonia6(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuki Ganaha (lindur më 26 Shtator 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 6 3
Gjithsej 6 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]