Kazumi Tsubota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazumi Tsubota
Të dhënat personale
Emri i plotëKazumi Tsubota
Data e lindjes (1956-01-23) 23 Janar, 1956 (65 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1992Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1981–1984Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazumi Tsubota (lindur më 23 Janar 1956) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 5 0
1982 0 0
1983 1 0
1984 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]