Kazuo Imanishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuo Imanishi
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuo Imanishi
Data e lindjes (1941-01-12) 12 Janar, 1941 (79 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1963–1969Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1966Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuo Imanishi (lindur më 12 Janar 1941) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1966 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]