Kazuo Ozaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuo Ozaki
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuo Ozaki
Data e lindjes (1960-03-07) 7 Mars, 1960 (60 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1983Mitsubishi Motors
1983–1988Arminia Bielefeld
1988–1989St. Pauli
1989–1990Düsseldorf
1990–1992Urawa Reds
1993–1994Verdy Kawasaki
Ekipi kombëtar
1981–1983Japonia17(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuo Ozaki (lindur më 7 Mars 1960) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 9 2
1982 7 1
1983 1 0
Gjithsej 17 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]