Kazushi Kimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazushi Kimura
Të dhënat personale
Emri i plotëKazushi Kimura
Data e lindjes (1958-07-19) 19 Korrik, 1958 (62 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1994Yokohama Marinos
Ekipi kombëtar
1979–1986Japonia54(26)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazushi Kimura (lindur më 19 Korrik 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 54 ndeshje dhe ka shënuar 26 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 3 0
1980 9 4
1981 1 0
1982 8 1
1983 10 8
1984 7 4
1985 10 7
1986 6 2
Gjithsej 54 26

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]