Kazuya Yamamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuya Yamamura
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuya Yamamura
Data e lindjes (1989-12-02) 2 Dhjetor, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri24
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2015Kashima Antlers
2016–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2010Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuya Yamamura (lindur më 2 Dhjetor 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]