Kazuyoshi Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kazuyoshi Nakamura
Të dhënat personale
Emri i plotëKazuyoshi Nakamura
Data e lindjes (1955-04-08) 8 Prill, 1955 (66 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1981Fujitsu
Ekipi kombëtar
1979Japonia5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kazuyoshi Nakamura (lindur më 8 Prill 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1979 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]