Keiji Tamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keiji Tamada
Flickr - tpower1978 - KIRIN Challenge Cup (1).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKeiji Tamada
Data e lindjes (1980-04-11) 11 Prill, 1980 (41 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualCerezo Osaka
Numri20
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999–2005Kashiwa Reysol
2006–2014Nagoya Grampus
2015–Cerezo Osaka
Ekipi kombëtar
2004–2010Japonia72(16)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keiji Tamada (lindur më 11 prill 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 72 ndeshje dhe ka shënuar 16 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 18 5
2005 16 2
2006 7 2
2007 0 0
2008 12 4
2009 10 1
2010 9 2
Gjithsej 72 16

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]