Keizo Imai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keizo Imai
Të dhënat personale
Emri i plotëKeizo Imai
Data e lindjes (1950-11-19) 19 Nëntor, 1950 (70 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–1982Fujita Industries
Ekipi kombëtar
1974–1980Japonia29(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Keizo Imai (lindur më 19 Nëntor 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 29 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 1 0
1975 0 0
1976 0 0
1977 2 0
1978 13 0
1979 9 0
1980 4 0
Gjithsej 29 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]