Kelowna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kelowna (kthjellim).


Kelowna
—  qytet (city)  —
Kelowna is located in Kanadaja
Kelowna
Kelowna
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Distrikti rajonal Central Okanagan
Kryebashkiaku Sharon Shepherd
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°53′17″V 119°29′44″P / 49.888028°V 119.495417°P / 49.888028; -119.495417 (Kelowna)Koordinatat: 49°53′17″V 119°29′44″P / 49.888028°V 119.495417°P / 49.888028; -119.495417 (Kelowna)
Lartësia 344 m (m.n.d)
Sipërfaqja 211,69 km2
Popullsia 106.707 banorë 2007
Dendësia 504,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Prefiksi 250 dhe 778
Kodi Postar V1P, V1V - V1Z
www.kelowna.ca/cm/PageFactory.aspx?SiteID=3

Kelowna është një qytet (city) në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 211.69 km² dhe popullsi 106707 banorë[1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Kelowna – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • {{URL|example.com|optional display text}}


Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike