Ken Noritake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ken Noritake
Të dhënat personale
Emri i plotëKen Noritake
Data e lindjes (1922-07-18) 18 Korrik, 1922 (98 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Nippon Yusen
Ekipi kombëtar
1951Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Ken Noritake (lindur më 18 Korrik 1922) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]