Kengo Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kengo Nakamura
Kengo Nakamura.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKengo Nakamura
Data e lindjes (1980-10-31) 31 Tetor, 1980 (39 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri14
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2006–2013Japonia68(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kengo Nakamura (lindur më 31 tetor 1980) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 68 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 3 1
2007 13 0
2008 13 2
2009 12 2
2010 11 0
2011 4 1
2012 7 0
2013 5 0
Gjithsej 68 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]