Kenichi Uemura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenichi Uemura
Të dhënat personale
Emri i plotëKenichi Uemura
Data e lindjes (1974-04-22) 22 Prill, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2003Sanfrecce Hiroshima
2004Cerezo Osaka
2005–2006Tokyo Verdy
2006YSCC Yokohama
2007–2008Roasso Kumamoto
Ekipi kombëtar
2001Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenichi Uemura (lindur më 22 Prill 1974) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 4 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]