Kenji Tochio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kenji Tochio
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKenji Tochio
Datëlindja (1941-05-26) 26 maj 1941 (82 vjeç)
VendlindjaJaponi
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
?–1970Furukawa Electric
Karriera ndërkombëtare
1961Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kenji Tochio (lindur më 26 Maj 1941) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]