Kenny Cunningham

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenny Cunningham
Të dhënat personale
Emri i plotëKenny Cunningham
Data e lindjes (1985-06-07) 7 Qershor, 1985 (35 vjeç)
Vendi i lindjesSan José, Kosta Rika
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005-2006Municipal Pérez Zeledón
2006-2007Carmelita
2007-2008Alajuelense
2008-2009Herediano
2009-2012San Carlos
2012Gainare Tottori
2012-2013The Strongest
2013-2015Wellington Phoenix
2015-Herediano
Ekipi kombëtar
2011–2014Flag of Costa Rica.svg Kosta Rika13(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenny Cunningham (lindur më 7 Qershor 1985) është një futbollist kosta rikan.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kosta rikan ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Costa Rica.svg Kosta Rika
Vite Ndeshje Gola
2011 2 1
2012 1 0
2013 8 0
2014 2 0
Gjithsej 13 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]