Kenta Hasegawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kenta Hasegawa
Të dhënat personale
Emri i plotëKenta Hasegawa
Data e lindjes (1965-09-25) 25 Shtator, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1991Nissan Motors
1992–1999Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1989–1995Japonia27(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kenta Hasegawa (lindur më 25 Shtator 1965) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 27 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1989 11 2
1990 6 1
1991 0 0
1992 0 0
1993 5 0
1994 2 0
1995 3 1
Gjithsej 27 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]