Kento Hashimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kento Hashimoto
Hashimoto Kento.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKento Hashimoto
Data e lindjes (1993-08-16) 16 Gusht, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–FC Tokyo128(14)
2013–2014Roasso Kumamoto60(0)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kento Hashimoto (橋本 拳人 Hashimoto Kento?, lindur më 16 Gusht 1993) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 7 0
Gjithsej 7 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]