Kiko Seike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kiko Seike
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKiko Seike
Datëlindja (1996-08-08) 8 gusht 1996 (27 vjeç)
VendlindjaTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Urawa Reds
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2014–Urawa Reds
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia2(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kiko Seike (清家 貴子 Seike Kiko?, lindur më 8 Gusht 1996) është një futbolliste japoneze.[1]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 1
Gjithsej 2 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]