Jump to content

Kiselaku

Coordinates: 43°57′N 18°05′E / 43.950°N 18.083°E / 43.950; 18.083
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kiselaku

Kiselaku është qytet dhe qendër e komunës në Bosnje dhe Hercegovinë.[1] Ndodhet në veriperëndim të Sarajevës dhe në jug të Zenicës. Shtrihet në luginën e lumenjëve Fojnica, Lepenica dhe Kreshevka. Administrativisht i takon Kantonit të Bosnjës Qëndrore.

43°57′N 18°05′E / 43.950°N 18.083°E / 43.950; 18.083

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Saopćenje Federalnog saveza za statistiku 9.septembar 2009. godine" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 shtator 2015. Marrë më 1 shtator 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)