Kiselaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kiselaku

Kiselaku është qytet dhe qendër e komunës në Bosnje dhe Hercegovinë.[1] Ndodhet në veriperëndim të Sarajevës dhe në jug të Zenicës. Shtrihet në luginën e lumenjëve Fojnica, Lepenica dhe Kreshevka. Administrativisht i takon Kantonit të Bosnjës Qëndrore.

Koordinatat: 43°57′V 18°05′L / 43.950°V 18.083°L / 43.950; 18.083

Referenca[redakto | përpunoni burim]