Kisha e Apostujve të Shenjtë (ose Premtit të Shenjtë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Apostujve të Shenjtë (ose Premtit të Shenjtë)
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Mushnikovë, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 508/56; LZVM
Nr. i referencës 2951

Kisha e Apostujve të Shenjtë (ose Premtit të Shenjtë) është një monument i trashëgimisë kulturore në Mushnikovë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 508/56 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]