Kisha e Shën Gjergjit, Sreckë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Shën Gjergjit, Sredskë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Sreckë, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 510/56; LZVM
Nr. i referencës 2952

Kisha e Shën Gjergjit, Sredskë është një monument i trashëgimisë kulturore në Sreckë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 510/56 .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]