Kisha e Shën Ilisë (Llokvicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha e Shën Ilisë me 11 ikona në Llokvicë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Llokvicë, Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 514/77
Nr. i referencës 2967

Kisha e Shën Ilisë me 11 ikona në Llokvicë është një monument i trashëgimisë kulturore në Llokvicë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 514/77.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]