Jump to content

Kisha e Shën Nikollës (Lubizhdë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kisha e Shën Nikollës në Lubizhdë
LlojiArkeologjike
VendndodhjaLubizhdë, Prizren, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar02-976/65
Nr. i referencës2986

Kisha e Shën Nikollës në Lubizhdë është një monument i trashëgimisë kulturore në Lubizhdë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-976/65.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]