Kisha e Shën Nikollës - Crepulë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Shih: Kisha e Shën Nikollës (kthjellim).
Kisha e Shën Nikollës - Crepulë
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Crepulë, Zubin Potok, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIV - XV
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 2305/48
Nr. i referencës 2861

Kisha e Shën Nikollës - Crepulë është një monument i trashëgimisë kulturore në Crepulë, Zubin Potok, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 2305/48.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]