Kisha në Muzhiçan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha në Muzhiçan
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Muzeqina, Shtime, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03-117/83
Nr. i referencës 3039

Kisha në Muzhiçan është një monument i trashëgimisë kulturore në Muzeqina, Shtime, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 03-117/83.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]