Kisha varrezore e Shën Nikollës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kisha varrezore e Shën Nikollës
Hoçe e Madhe - Kisha 01.jpg
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Hoçë e Madhe, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-237/58
Nr. i referencës 3128

Kisha varrezore e Shën Nikollës është një monument i trashëgimisë kulturore në Hoçë e Madhe, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-237/58.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]