Kitchener

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kitchener (kthjellim).


Kitchener
Kitchener, Ontario
—  qytet  —
Pamje nga Kitchener

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Carl Zehr
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°27′00″V 80°29′00″P / 43.45°V 80.483333°P / 43.45; -80.483333 (Kitchener)Koordinatat: 43°27′00″V 80°29′00″P / 43.45°V 80.483333°P / 43.45; -80.483333 (Kitchener)
Sipërfaqja 136,89 km2
Popullsia 204.668 banorë 2006
Dendësia 1.495,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Kitchener is located in Kanadaja
Kitchener
Kitchener
www.kitchener.ca/

Kitchener është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 136.89 km² dhe popullsi 204668 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario