Kiyotaka Matsui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kiyotaka Matsui
Të dhënat personale
Emri i plotëKiyotaka Matsui
Data e lindjes (1961-01-04) 4 Janar, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1992NKK
1992–1993Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1984–1988Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kiyotaka Matsui (lindur më 4 Janar 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 2 0
1985 8 0
1986 2 0
1987 1 0
1988 2 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]